
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 8633
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09926
Ext.Price$0.09926
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09926 | $0.09926 |
| 10 | $0.04963 | $0.49630 |
| 50 | $0.04470 | $2.23500 |
| 100 | $0.04026 | $4.02600 |
| 500 | $0.03563 | $17.81500 |
| 1000 | $0.03153 | $31.53000 |
| 3000 | $0.02936 | $88.08000 |
| 5000 | $0.02734 | $136.70000 |
